Fuckstory - E-shop - stříbro, přívěsky.

Novinky  Hotovo  V přípravě  Výroční zpráva FS4  Ostatní  Autoři  Odkazy  Ikonka  Kontakt 

Parzival
Povídkař, soukromá vichřice, empatik, psychopat a kontroverzní osobnost internetu

Odedávna jsem měl poněkud zanícenou představu o rovné pěšince ke slávě a úctě, která se velmi brzy začala krkolomně klikatit a krom různých výmolů na ni začalo hojně pučet i bodláčí a kdejaké jiné svinstvo. Pak se náhle kolem šestnáctého roku mého života něco změnilo. Vlastnictví občanského průkazu s tím mělo kupodivu jen pramálo společného. Ať už si to připustím nebo ne, po opuštění základní školy jsem za sebou spálil všechny mosty. Už jen kvůli šestému ročníku, který ve mne zanechal opravdu hluboké dojmy. Dostal jsem se na střední. Mohl jsem konečné dýchat, a společně s okolním světem jsem objevoval další stránku svého já. Během mých osmnáctých a dvacátých narozenin dostalo moje ego nakonec takový impuls, že jsem vzal do ruky papír a tužku a psal a psal. O lidských vztazích, o drobných nedorozuměních… prostě o všem. Ti, kteří moji tvorbu sledovali od samých prapočátků nakonec usoudili, že se ke mě heslo „Papír snese všechno – nikoliv čtenář“ přestává hodit a upravili jej na „Ani papír není nezničitelný.“ Díky tomuto přátelskému gestu se tedy začali čtenáři dělit na dva odlišné tábory. Ten první mne zatracoval a nedíval se na mne ani přes prsty. Zato ten druhý našel jistý druh zalíbení v tomto neorganizovaném chaosu a zjistil, že ačkoliv se mé články můžou zdát ze začátku šíleností, budete je brát po určitém čase jako součást života, bez které vám bude něco scházet. V přiložených dokumentech budete mít sami šanci rozhodnout se, na jakou stranu barikády se přidáte. S texty obsáhlejšího charakteru jsem začínal velmi pozvolna. Ať už jde o vůbec nejstarší prvotinu „Dogma“, nebo o cyklus „Střední nápravná vol.:1 - theory of total chaos“, který byl ze začátku sice jen něco jako odpadový materiál, ale kvůli neuvěřitelným ohlasům se dočkal i druhého pokračování „Střední nápravná vol.:2 – True story of prisoner of Azkaban“. Právě v tuto dobu jsem se na internetu prvně setkal s Davidem Havlíčkem. Slovo dalo slovo a já se spolupodílím na projektu FuckStory4: fuckulta. To, jak se mi tato spolupráce daří, budete moci posoudit už velice brzy. Takže si držte klobouky, pojedeme pěkně zwostra!
David "Kapr" Havlíček
programátor, povídkář, básník, příznivce cirkusového umění a rockové hudby

"Ve třinácti jsem s mladším bráchou a kamarády začal programovat a tvořit software (což vlastně dělám dodnes). Později jsme začali vydávat tehdy oblíbený elektronický magazín Sektor. Když se diskmag rozpadl, tak jsem začal psát pro další weby i tištěná periodika povídky, herní i hudební recenze, poezii atd. I to dělám vlastně ve větší či menší míře dodnes. O dalších mých koníčcích a zálibách se lze dovědět třeba na mých osobních stránkách. Před dvěma lety jsem společně s bratrem založili vývojový team Xagatron, jehož aktuálně největšími projekty jsou on-linová vtipoidní databáze, připravovaný rockový magazín s databází kapel, akcí, inzercí a mnoha dalšími sekcemi a off-linová neustále doplňovaná databáze vtipů Cactus.
První díl hry Fuckstory: Pátek jsem začal vytvářet, když mi bylo patnáct, někdy koncem deváté třídy. Vyšel na začátku roku 2002 a protože ohlasy byly více než obrovské a převážně kladné, udělal jsem druhý díl a posléze i třetí. Na čtvrtý už jsem němel dost sil, ale objevil se velmi šikovný člověk, který se rozhodl v tvorbě Fuckstory pokračovat - The_Pretender a tak díky jeho kumštu se můžete těšit na právě připravovaný čtvrtý díl.

Další software Davida Havlíčka - ke stažení:
SamejProblem - legrácka
Kapr - off-line databáze informací o softwaru české a slovenské výroby
Nostalgia - protipól Fuckstory, nostalgicky smutná podzimní textovka
Požírač - jednoduchá hra na postřeh
Cactus - databáze vtipůJiří Grulich – JiGr
grafik

Ahoj. Jsem Jirka, ale říkejte mi JiGr.A v tomto velmi nadějném projektu mám úlohu grafika. Co tu mám o sobě říct? Právě si tak trochu připadám jako v seznamce :) (Původně nám všem spolupracovníkům slibovali normální rozhovor :P )
Ke svodům pohodlné práce s grafikou jsem se dostal před několika lety, „když jsem se v patnácti rozhodoval, co dál dělat“. A studuji tento obor už čtvrtým rokem. Ale pochybuji, že bude čtenáře našeho webu zajímat moje historie a kecy o grafice (zhruba tak, jak mi to bylo nabízeno), takže se v tomto představování zaměřím trošku na jiné témata…
Dříve jsem sledoval sérii her Fuckstory jako každý jiný nadšenec, fascinoval mě její zábavný svět ze záškoláckého prostředí. Tyto věci mi nebyly nikdy cizí a proto jsem si řekl, že tuhle práci musím zkusit. A nyní jsem rád, že jsem se k tomuto projektu dostal mnohem blíž - jako tvůrce. Díky duchu her Fuckstory, mohou mladší náctiletí poznat nešváry mezilidských vztahů, zasmát se školním nespravedlivostem, poznat jiné názory na první randění a také mohou získat další odpovědi na otázky „co dělat za školou?“, nebo „co ten grázlík asi vymýšlí?“. Díky těmto hrám vím, jakou jinou náladu můžu ještě potkat na společenských akcích a díky nim jsem na několik hodin zahnal nudu.
Stejně jako ji zaháním právě teď při její tvorbě. Vývoj a zapojení v tomto projektu pro mě znamená několikahodinové sezení u počítače a neustálého vymýšlení, předělávání a navrhovaní různé herní grafiky. S hlavními tvůrci této hry jsem se nikdy nesetkal, nikdy jsem se s nimi neviděl a to vlastně ani nikdy všichni v mnoha projektech nemůžou. Veškerá komunikace je pouze přes mail a proto je vývin velmi komplikovaný, protože chcete-li být úspěšní – musíte ovládat i „diplomacii“ a to vývoj značně brzdí. Jediný kolega, se kterým spolupracuji ještě na jiných projektech a se kterým se vidívám, je můj spolužák a náš kreslíř, kterého vám osobně hned představím. (Víte, on se na takové věci stydí…)
Ondřej Kopečný – Jumbo
kreslíř

Protože se mému kolegovi do psaní této prezentačky moc nechce a vlastně na takové představování ani není, dostal jsem proto od něj povolení (já Jirka čili grafik v tomto projektu) mluvit za něj a představit vám mého kolegu kreslíře Jumba :) Ondra je můj spolužák ze střední už druhým rokem, znám ho celkem dobře a proto se na „představování“ za něj docela cítím… Jde o nenápadnou, klidnou a často pasivní osobu, ale to se vždy po příležitostném požití alkoholu, nebo té druhé populární lehké nelegální zelené drogy, změní v pravý opak – co tím chci říct? Že jde o tajemnou osobu dvou tváří, teda vlastně tří. Ta třetí tvář se projevuje v každém jeho tajně nakresleném dílku ze školní lavice jako šikovná, drsná, krutá, odvážná a kreativní tvář. Svými propracovanými, vtipnými a často brutálními dílky dává najevo, že jeho pravá povaha má velmi vyspělou představivost, tvořivost a vynalézavost. Doufám, že i v tomto projektu bude mít možnost se projevit tak, jak jsem vám jej právě představil. V tomto rozpracovaném projektu od něj jeho oblíbené kresby typu - s šílenými vrahy, s ohavnými nestvůrami, s něčím podivným, co se dá nazvat jako „psycho-chaoz“, s gangstery, nebo s ubožáky, co si sami vyloupávají oči; pravděpodobně neuvidíte. Ale náš kreslíř také má v oblibě kreslit různé záškoláky, feťáky, pubertální „týpky“, či cokoliv, co je společného se sexem… A taková témata se naštěstí s duchem naší hry shodují, ale sami nakonec uvidíme, v čem bude mít náš malý kreslící génius možnost se projevit…


Na tvorbě hry se dále podíleli:
Kamil Havlíček - Náměty, nápady, podněty
Honza Moucha za Splat Imaging - ikony pro FS3, betatesting FS3
Jakub Skočdopole - betatesting FS2 - FS3
Pavel Vampola - betatesting FS2 - FS3
Jiří Macich ml. - betatesting FS3
Tomáš Vajda - betatesting FS3
Aleš Janda - betatesting FS3
Michal "Emporeor" Tvrzník - betatesting FS3
Vašek Vácha - betatesting FS3
Lukáš "Catman" Uher - betatesting FS3
Franknstein - betatesting FS3
Zelda - betatesting FS3
Wiky21 - betatesting FS3
Richard Petřík - betatesting FS3
Claudine - betatesting FS3
Martin Dvořák - betatesting FS2
Jana Hejlová - betatesting FS2
Jiří Kalous - betatesting FS2
Pavel Kopecký - betatesting FS2
Pepa Navrátil - betatesting FS2
Honza Pátek - betatesting FS2
Hana Pluhařová - betatesting FS2
Alena Šitavancová - betatesting FS2
Honza Svatoš - betatesting FS2
Jaroslava Příbramská (moje babička) - betatesting FS2

Homepage for Fuckstory - Copyright (c) by XAGATRON, všechna práva vyhrazena.