Fuckstory - E-shop - stříbro, přívěsky.

Novinky  Hotovo  V přípravě  Výroční zpráva FS4  Ostatní  Autoři  Odkazy  Ikonka  Kontakt 

Speciální rozhovor s The_Pretenderem - především o Čendovi:


Jaký si myslíš, že Čeněk je?
Jaký je Čeněk? Na tohle se myslím bude odpovídat velice špatně, ačkoliv se to tak na první pohled vůbec nemusí zdát. Kdybych to měl brát nějak z patra, řekl bych o něm, že je to takový šťastný smolař, který pořádně neví co chce a černé díry v monotónních dnech vyplňuje tvorbou malérů, který mají dopad nejen na Čeňka, ale i jeho blízké okolí, ač se to tak na první pohled vůbec nemusí zdát.

Bral by si ho jako kámoše a proč?
Čeněk je bezesporu silná osobnost, a to už jen proto, že jsem se ho snažil zachovat stejného jako v předchozích dílech. Samozřejmě. Čenda prodělal jisté změny ve vývoji své osobnosti (a během hry ještě prodělá), ale i tak byste v něm měli najít věrný obraz průšviháře s nadáním na problémy. Z tohoto důvodu bych si Čeňka na jednu stranu přál mít za kamaráda, na druhou stranu nevím, jestli by mne bavilo být v jednom kuse v něčem ušitý, nehledě na to, že mám kolikrát co dělat, abych vydržel sám se sebou.

A která ze slečen ze starých Fuckstory ti byla typově nejsympatičtější - Niki, Kristýna nebo Markéta?
Nevím, patrně Nikita. Na konci prvního dílu se odstěhovala a dlouho o ní nikdo nic neslyšel. Dokonce i Čeněk neřekl ani slovo o tom, co se onu poslední noc opravdu stalo. Zatímco Kristýna se vyskytla a zmizela ve smetišti dějin, Markéta mohla Čeňkovi Nikitu alespoň částečně nahradit… Bohužel záhy zjistil, že Markéta trpí arachnofobií a na tah se dostává znovu Nikita. Tentokrát však kartami zamíchají ještě dvě další křehká pohlaví. Právě z tohoto důvodu se snažím odpovědět na otázku tak trochu polovičatě. Nevíte totiž ještě o Nikitiných sadomasochistických sklonech ani o vzhledu a intelektu zbývajících „slečen“.

Bude i ve čtvrtém díle nějaká osoba, do které se Čenda zabouchne?
Tohle mi tak trochu nahrává na předchozí otázku. Abych tak řekl, skutečné drama se začne odvíjet až ve třetí epizodě, kdy se Čeněk setká se všemi partnerkami, při čemž jedna bude žárlivá, jedna si bude na Čeňkovi léčit mindráky a ta třetí nebude mít o Čeňka jednoduše zájem. A můžete hádat třikrát, do koho se Čeněk zabouchne.

Co bys Čeňkovi vytkl?
Naivitu, nedostatečnou fixaci na jeden cíl, ulejváctví, nesamostatnost, závislost na mobilu (který vyměnil za cigarety),… Ono se toho v průběhu hry nahromadí hodně, však uvidíte…

Nepřemýšlel si někdy o tom, že by bylo zajímavé být v Čendově kůži?
Občas si říkám, že ano. Některé věci jsem dokonce nenechal náhodě a testoval jsem je napřed přímo na učitelském sboru. Podle jejich reakcí soudím, že se máte na co těšit.

Čenek je docela odrzlý a hlavně nepřizpůsobitelný, neuchopitelný a nespoutatelný, myslíš že to bude mít jednou v životě těžké nebo naopak mu to pomůže k tomu, aby se jednou měl jako prase v žitě?
Když si to tak uvědomím, je celá hra vlastně taková malá sonda do života jednoho NE-obyčejného výrostka (dalo by se říci i klacka), který se protlouká životem jak může, a většinou mu jeho počínání komplikuje mírně ultralevicově založený učitelský sbor, nebo lékaři, jejichž zařízení se více podobá domu hrůzy, než nemocnici. Myslím si, že člověk by měl být na takové věci připraven. Vždycky může být hůře.

Jaký byl tvůj vztah k českému vzdělávacímu systému? A k jiným vzdělávacím systémům? Vím, žes byl na škole i mimo ČR, řekni kde a jak se ti to stalo?
HAHAHA. To je zajímavá otázka. Odpovídal jsem na ni již několikrát, ale vždy mne donutí k smíchu. Obecně mám za to, že český vzdělávací systém přímo volá po reformě. Pokud bych měl přímo vyjmenovat důvody, které mne k tomuto záměru vedou, jmenoval bych jen namátkou:
- mírně infantilní učitele
- katastrofálně zpracované učebnice, kterým nerozumí ani infantilní učitelé a vzniká tak zajímavý chaos
- učebnice se navíc při sebemenším pokusu o manipulaci začínají rozpadat, a to už tehdy, když opouštějí brány tiskáren
- za školní koleje se platí neúměrně mnoho peněz. V praxi to znamená, že čím více máte zdevastovaný pokoj koleje, tím více za něj vypláznete.
Pokud bych se měl ohlédnout do zahraničních vzdělávacích systémů, minimálně tyto body bych vynechal.

Setká se Čenda ve čtvrtém díle s někým, kdo se objevil i v předchozích dílech? Nepočítám-li jeho pošahanou rodinku.
První epizodu jsem pojal ryze nostalgicky. Čeněk se zde setkává nejen se svojí rodinou (která se ještě mírně rozrostla o kočku, nevlastní příbuznou z Německa a psa), ale na mobilu i objeví SMS od Nikity. Z tohoto bodu se bude přímo odvíjet příběh v dalších epizodách.

Co nového lze u Čeňka ve čtvrém díle očekávat?
Čeněk podstoupí celkem velkou psychologickou a tělesnou změnu. To vše ale až během hry. Například už ve třetí epizodě bude umět zcela plynně anglicky a i jeho tělesná zdatnost se zvýší. Oproti tomu jeho schopnosti Don Juana zůstanou téměř na stejném bodě… Tedy bodě mrazu. Je na vás, abyste mu pomohli, jak jen to bude možné…
Homepage for Fuckstory - Copyright (c) by XAGATRON, všechna práva vyhrazena.